Program

Četvrtak, 4. 10.2018. u 18:00, Studentski kulturni centar, velika sala

Tribina u Tribini
Muzikološko predstavljanje kompozicija 
Brajana Fernihaua, Sofije Gubajduline, Poula Rovsinga Olsena i Erkija Jokinena
Govore muzikolozi Ivana Miladinović Prica i Milan Milojković

Četvrtaк, 4. 10. 2018. godine, 20:00, Studentski kulturni centar, velika sala

Svečano otvaranje festivala
Dodela Nagrade Stevan Mokranjac
Ansambl Metamorfozis
Dirigent Ivan Marković
Mladen Đorđević, truba
  • Caterina di Cecca (Italija) - Und wie Früchte sind wir za sedam instrumenata
  • Sonja Mutić (Srbija) - 
Abgrund za kamerni ansambl
  • Miloš Zatkalik (Srbija) - Četiri hromatske transformacije za gudački orkestar
  • Tatjana Milošević( Srbija) - Dok mislim na tebe za klavir i gudače
  • Stanko Simić (Srbija) - 
Memoria za kamerni orkestar
* * *
  • 

Miloš Raičković (Srbija/SAD) - Passacaglia & Double Fugue on B-A-C-H and B-A-G-D-A-D za gudački orkestar
  • Nataša Bogojević (Srbija/SAD) - 
Dissolvenza za gudački orkestar
  • Mirjana Živković (Srbija) - Koncertni diptih za gudački orkestar
  • Dejan Despić (Srbija) - Koncert za trubu i gudački orkestar op. 168

Petak, 5. 10. 2018. godine, 18:00, Studentski kulturni centar, velika sala

Doktorski umetnički projekat
Hanan Hadžajlić, flauta
  • Panayiotis Kokoras (Grčka) - Cycling za ozvučenu flautu
  • Dominik Karski (Poljska/Australija) - Open Cluster M45 za ozvučenu bas flautu
  • Mario Davidovsky (Argentina/SAD) - Synchronisms no. 1 za flautu i traku
  • Brian Ferneyhough (Velika Britanija) - Mnemosyne za bas flautu i traku
  • Hanan Hadžajlić (Bosna i Hercegovina) - A Thousand Plateaus: Hommage a Deleuze & Guattari za flautu/bas flautu i procesore
  • Dino Rešidbegović (Bosna i Hercegovina) - Koncert za flautu, procesore i traku

Petak, 5. 10. 2018. godine, 20:00, Studentski kulturni centar, velika sala

Ansambl Beogradski barok
Katarina Popović i Katarina Aleksić, barokne violine
Rastko Popović, barokna viola
Srđan Stanić, viola da gamba
Jovana Topalov, čembalo
  • Moritz Lasmann (Nemačka) - Toccata za čembalo
  • Dragana Jovanović (Srbija) - Quasi la Nuova Musica Barocca
  • Milana Stojadinović Milić (Srbija) - 
Čudotvorna kolajna
  • Ivan Brkljačić (Srbija) - B-G-B-A Ro(c)k
  • Maja Bosnić (Srbija) - Kavitacija
  • Dragan Latinčić (Srbija) - Lijane

Subota, 6. 10. 2018. godine, 18:00, Studentski kulturni centar, velika sala

Nikola Peković, harmonika
Nemanja Stanković, violončelo
Slobodan Gerić, kontrabas
  • Erkki Jokinen (Finska) - Alone za harmoniku
  • Svetlana Maksimović (Srbija) - Jedini glas za violončelo solo
  • Poul Rovsing Olsen (Danska) - Without a title za harmoniku
  • Vladimir Korać (Srbija) - Umbra za kontrabas i harmoniku
  • Lazar Đorđević (Srbija) - Kvazi sonata za violončelo
  • Sofia Gubaidulina (Rusija) - In Croce za violočelo i harmoniku

Subota, 6. 10. 2018. godina, 20:00, Studentski kulturni centar, velika sala

Dodela Nagrade Aleksandar Pavlović
Ansambl za novu muziku Gradilište
Ana Gnjatović, glas
Dirigent Ivan Marković
  • Luis Migel Delgado Grande (Kolumbija) - 
Hálitos za flautu, violinu i kontrabas
  • Ana Gnjatović (Srbija) - Fonacije 2 - Uspomene za glas i elektroniku
  • Jonathan Graybill (SAD) - Fantasy on a Theme by Charlie Chaplin za violinu i klavir
  • 
Milan Mihajlović (Srbija) - Image za kamerni ansambl
  • 
Sunyeong Pak (Južna Koreja) - 
Remnants (revised) za flautu, violinu, violončelo i klavir
  • Jana Andreevska (Makedonija) - 
Mandala za osam izvođača
  • Demian Rey (Argentina) - Tajimamori za violinu, violončelo i klavir


Nedelja, 7. 10. 2018. godine, 18:00, Studentski kulturni centar, velika sala

Ansambl za novu muziku Gradilište

Dirigent Ivan Marković
  • Ana Kazimić (Srbija) - 
Auroriel za klavir
  • Mira Milosavljević (Srbija) - Homo ludens za gudački kvartet
  • Vladimir Tošić (Srbija) - Multus I, II, III za nonet
  • Milana Milošević (Srbija) - Toomač za kamerni ansambl i elektroniku
  • Ivan Božičević (Srbija/Hrvatska) - Ibis za flautu, violončelo i klavir
  • Jug Marković (Srbija) - motherTongue za kamerni ansambl


Nedelja, 7. 10. 2018. godine, 20:00, Studentski kulturni centar, velika sala

Vladimir Dinić, bariton
Hanan Hadžajlić, flauta
Predrag Nedeljković, bas klarinet
Goran Marinković, fagot
Maja Rajković, klavir
Ljiljana Vukelja, klavir
Goran Kostić, kontrabas
Srđan Palačković, udaraljke
Svetlana Savić, Marija Šumarac, elektronika
  • Christopher Cook (SAD) - Dreamscape za klavir
  • Joshua Hey (SAD) - Specks, smeared za muški glas i bas klarinet
  • Svetlana Savić (Srbija) - 
Scherzo za fagot i živu elektroniku
  • Chatori Shimizu (Japan/Nemačka) - Shiki to Unkai V za bas klarinet i kontrabas
  • 
Đorđe Marković(Srbija) - Phonemes za flautu
  • Ivan Vukosavljević (Srbija) - Ghost za bas klarinet i vibrafon
  • 
Ivan Chiarelli (Brazil/Nemačka) - 
Vocabulary of lonliness za klavir i elektroniku


Ponedeljak, 8. 10. 2018. godine, 18:00, Atrijum Narodne biblioteke Srbije

Promocija notnih izdanja kompozitora Ivana Brkljačića


Ponedeljak, 8. 10. 2018. godine, 20:00, Studentski kulturni centar, velika sala

Dodela Nagrade Pavle Stefanović
Balkan Conection Brass Quintet
Mladen Đorđević, truba
Mario Lončar, truba
Viktor Kirčenkov, horna
Marko Ilić, trombon
Krunoslav Babić, tuba
  • 
Rajko Maksimović - Madrigal
  • Branka Popović (Srbija) - Rainbow Walk
  • Alan Hankers (SAD) - Oasis

  • Isidora Žebeljan (Srbija) - 
Duh iz tikve

  • Petar Obradović (Hrvatska) - Tango to go
  • 
Ivan Jevtić (Srbija) - Quintette Victoria