Program

Petak, 4. 10. 2019. godine u 20:00, Studentski kulturni centar, Velika sala

Svečano otvaranje festivala
Dodela Nagrade Mokranjac kompozitoru Dejanu Despiću

Uragan
Klavirski duo Tea Dimitrijević i Dejan Subotić Komad, Kolaž, Kolač za 20 prstiju
LP duo - Sonja Lončar i Andrija Pavlović

Subota, 5. 10. 2019. godine u 18:00, Studentski kulturni centar, Velika sala

Nadogradnja za grupu muzičara sa telefonima

Članovi ansambla Gradilište: Ana Radovanović, mecosopran, Ana Samardžić, flauta, Miljana Popović Materni, violina, Neda Hofman Sretenović, klavir
Solisti i kamerni muzičari: Jelena Vujnović, flauta, Jovan Savić, truba, Maja Bosnić, glas i klavir, Branko Džinović, harmonika, Tamara Marinković Tomić, viola, Boban Stošić, kontrabas, Rastko Uzunović, klarinet, Đorđe Vasiljević, harmonika
Beogradski gudački kvartet (kvintet) - Nevenka Tatić i Vladimir Vasiljević, violine, Ivana Erčić, viola, Dušan Stojanović, violončelo, Ljiljana Vukelja, klavir
  • Ana Kazimić (Srbija) - Zašto? za mecosopran, flautu, violinu i klavir
  • Aleksandar Perunović (Crna Gora) - AЯTИAMANTRA IЯOИINORI Variationen und Reaktion über Klavierstücke I-IV von Stockhausen za klavir i elektroniku
  • 
Maja Bosnić (Srbija) - Nadogradnja za grupu muzičara sa telefonima… u izmišljenoj čekaonici iz ne tako daleke budućnosti
  • 
Teodora Stepančić (Srbija/SAD) - Klarinet Br.__ za klarinet
  • 
Božo Banović (Srbija) - Planine za klavirski kvintet
  • 
Ljubomir Nikolić (Srbija) - Emulations za klarinet i harmoniku

Subota 5. 10. 2019. godine u 20:00, Katedrala Blažene Djevice Marije

Orgulje +
Maja Smiljanić Radić, orgulje
Aleksandar Solunac, truba
Ivan Marjanović, udaraljke
Ana Radovanović, mecosopran
Vladimir Dinić, bariton
Miljana Popović Materni, violina
Luka Lopičić, harmonika

Nedelja 6. 10. 2019. godine u 18:00, Studentski kulturni centar, Velika sala

Romance, Waltz, KoltzeTrans
Đorđe Milošević, violončelo
Bojana Šumanjski, klavir
Vladimir Dinić, bariton
Jovana Radovanović, klavir
Miodrag Đorđević, harmonika
Panagiotis Andreoglou, harmonika
Marko Dražić, harmonika
Članovi ansambla Gradilište: Ana Radovanović, mecosopran, Srđan Sretenović, violončelo, Neda Hofman Sretenović, klavir

Nedelja 6. 10. 2019. godine, u 20:00 Studentski kulturni centar

in process ansambl za savremenu minimalističku muziku (Nemačka)
Čan Jang Park, flauta, Judit Gerdes, oboa, Di Vang, klarinet/bas-klarinet, Betina Veber, violina, An-Klaudija Renc, viola, Regine Brunke, violončelo, Jerg Miler-Fest, vibrafon/udaraljke, Tilman Šer, marimba/bas-gitara, Peter Arens, marimba/električna gitara, Sabine Holcapfel, klavir, Mihael Mantel, klavir, Uli Gete, dirigent/klavir


Ponedeljak 7. 10. 2019. godine u 18:00, Studentski kulturni centar, Velika sala

Kafanski sonoritet
Nikola Peković, harmonika
Tijana Milošević i Ksenija Milošević, violine
Boris Brezovac, viola
Nemanja Stanković, violončelo
Maja Mihić, klavir
Goran Marinković, fagot
Ansambl Studio 6: Bojana Pantović, violina, Nenad Marković, truba, Milana Zarić, harfa Vladimir Blagojević, harmonika, Ivan Marjanović, udaraljke
  • 
Laura Mjeda Čuperjani (Hrvatska) - 
Reverse za harmoniku i gudački kvartet
  • 
Petra Strahovnik (Slovenija) - 
Crop circle za violinu, violončelo i harmoniku
  • 
Hatori Šimizu (Japan) - 
Fiddle za gudački kvartet
  • 
Dijana Čemerite (Litvanija/Nemačka) - 
Jahre Ohne Mozart za harmoniku i gudački kvartet
  • Sonja Mutić (Srbija/SAD) - v i   t o j i   s v t o v i  za trubu, harfu, harmoniku, violončelo i udaraljke
  • Nataša Bogojević (Srbija/SAD) - 
Kafanski sonoritet za violončelo, violinu, harmoniku, klavir i fagot


Ponedeljak 7. 10. 2019 u 20:00, Studentski kulturni centar, Velika sala

Dodela nagrade Pavle Stefanović muzikologu Dušanu Mihaleku

(4) + 1 = 2
Ljubiša Jovanović, flauta
Katarina Jovanović, mecosopran
Rastko Popović, viola
Ivan Bašić, klavir
Aleksandra Milanović, violina
Bojana Šumanjski, klavir
Mirjana Nešković i Jelena Dimitrijević, violine
Nataša Petrović, viola
Nemanja Stanković, violončelo
Edit Makedonska, violina
Sandra Belić, violončelo
Gorana Ćurgus, harfa
Uki Ovaskainen, klavir
Vladimir Korać, elektronika
Paul Pankert, elektronika
  • 
Predrag Repanić (Srbija) - Dr Wolfi and Mr Haydn u novoj epizodi: Sonata (quasi una fantasia) - non facile, per pianoforte e orchestraoke ossia Moz-Art á la Haydn et vice versa
  • 
Fani Kosona (Grčka) - Flow Imprints za violinu i klavir
  • Paul Pankert (Belgija) - Fake-Flutes za flautu i živu elektroniku
  • Mirjana Živković (Srbija) - Mali kvartet za prijatelje za violinu, violončelo, harfu i klavir
  • Milana Stojadinović Milić (Srbija) - Oblačić na vrhu Atosa fantazija za flautu solo
  • Goran Marinković (Srbija) - (4) + 1 = 2 za električnu violu u pet deonica
  • 
Zoran Erić (Srbija) - Posveta prirodi za flautu
  • 
Isidora Žebeljan (Srbija) - Kad je Bog stvarao Dubrovnik za mecosopran i gudački kvartet

Utorak, 8. 10. 2019. godine u 20:00, Studentski kulturni centar, Velika sala

Dodela nagrade Aleksandar Pavlović Triju Pokret
specijalna priznanja Gordani Đurđević, Nadi Kolundžiji i Petru Ivanoviću

Kuda sa pticom na dlanu
SISU perkustionistički ansambl (Norveška)
Tomas Nilson, umetniki direktor, Bjern-Kristijan Svarstad, Bjern Skansen

Sreda, 9. 10. 2019. godine, u 18:00, Udruženje kompozitora Srbije

Branka Popović: Priča o Kini iz ličnog ugla

Sreda 9. 10. 2019. godine, u 20:00, Studentski kulturni centar, Velika sala

Svetlost – Proboji
Ansambl za novu muziku Gradilište: Ivanka Muhadinović, flauta, Sanja Romić, oboa, Veljko Klenkovski, klarinet, Dušan Mamula, bas klarinet, Goran Marinković, fagot, Milan Roksandić, horna, Aleksandar Solunac, truba, Aleksandar Benčić, trombon, Mirjana Nešković, violina, Miljana Popović Materni, violina, Ljubomir Milanović, viola, Srđan Sretenović, violončelo, Boban Stošić, kontrabas, Mina Marinković, harfa, Neda Hofman Sretenović, klavir, Relja Turudić, gitara, Ivan Marjanović, udaraljke
Gosti koncerta:
Mina Marković, sopran
Vuk Zekić, baritone
Vladimir Blagojević, harmonika
Vladimir Cvijić, klavir
Dirigenti Ivan Marković i Draško Adžić

Reč selektora

Dobrodošli na 28. Međunarodnu tribinu kompozitora!

Na konkurs za ovogodišnju Tribinu prijavljeno je dvesta četrdeset partitura, a u program je uvršćeno 60 kompozicija koje će biti izvedene u okviru devet koncerata tokom šest festivalskih dana.

Najveći deo programa čine kompozicije za solo instrumente i manje, vrlo raznovrsne kamerne sastave, sa ili bez elektronike. U ovo obilje muzičkih detalja i delikatnih zvučnih kombinacija utkana su još tri koncerta – jedan namenjen kompozicijama za dva klavira, drugi kompozicijama za orgulje u kombinaciji sa trubom, violinom, harmonikom, udaraljkama i glasovima, i treći, namenjen kompozicijama takođe za kamerne sastave, ali sada velike, iako ne manje “raznobojne”. Nastupiće renomirani ansambli Klavirski duo LP, kao i duo koji čine Tea Dimitrijević i Dejan Subotić, ansambl Gradilište pod upravom dirigenta Ivana Markovića i brojni istaknuti muzičari posvećeni izvođenju savremene umetničke muzike.

Ove godine koncerte će održati i ansambl in process iz Nemačke, posvećen izvođenju minimalističke muzike, na čijem programu će biti dela eminentnih stvaralaca ovog muzičkog pravca, kao što su Filip Glas i Stiv Rajš, ali i značajna recentna ostvarenja i perkusionistički ansambl SISU (Norveška), koji će se predstaviti programom koji čine dela norveških i srpskih kompozitora.

Branka Popović

Galerija - Petak, 4. 10. 2019. godine u 20:00, Studentski kulturni centar, Velika sala

Galerija - Subota, 5. 10. 2019. godine u 18:00, Studentski kulturni centar, Velika sala

Galerija - Subota 5. 10. 2019. godine u 20:00, Katedrala Blažene Djevice Marije

Galerija - Nedelja 6. 10. 2019. godine u 18:00, Studentski kulturni centar, Velika sala

Galerija - Nedelja 6. 10. 2019. godine, u 20:00 Studentski kulturni centar

Galerija - Ponedeljak 7. 10. 2019. godine u 18:00, Studentski kulturni centar, Velika sala

Galerija - Ponedeljak 7. 10. 2019 u 20:00, Studentski kulturni centar, Velika sala

Galerija - Utorak, 8. 10. 2019. godine u 20:00, Studentski kulturni centar, Velika sala

Galerija - Sreda, 9. 10. 2019. godine, u 18:00, Udruženje kompozitora Srbije

Galerija - Sreda 9. 10. 2019. godine u 20:00, Studentski kulturni centar, Velika sala